База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
АНТИФРИКЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ РОМАНІТ-Н, СПОСІБ ЙОГО ОТРИМАННЯ І ЕЛЕМЕНТ ВУЗЛА ТЕРТЯ
Номер патенту47235
Дата набуття чинності15.05.2003
Індекс МПКC22C1/04, B22F7/04
Дата подання заявки18.09.2001
ВинахідникРоманов Сергій Михайлович, Романов Дмитро Сергійович
Власник патентуТовариство з обмеженою відповідальністю "Інтермет"
Реферат

Винахід відноситься до порошкової металургії, зокрема, до антифрикційного матеріалу, способу його отримання і елемента вузла тертя, виконаного з використанням антифрикційного матеріалу. Антифрикційний матеріал містить спечені порошки заліза, графіту і міді з локалізованими включеннями гранул та ферофосфор із вмістом фосфору 25-65%. Гранули містять мідь і графіт і мають розмір 0,4-1,6 мм. Спосіб отримання антифрикційного матеріалу включає отримання гранул шляхом гранулювання першої суміші порошків, яка містить порошки графіту і міді, змішування гранул з другою сумішшю порошків, яка містить порошки заліза, графіту, міді, та ферофосфору, формування і спікання отриманої шихти. Елемент вузла тертя включає несучий елемент з наплавленим шаром антифрикційного матеріалу.

Формула
Технічний результат

Винахід відноситься до антифрикційних матеріалів, які отримуються методом порошкової металургії. Антифрикційний матеріал за винаходом містить спечені порошки заліза, графіту і міді з локалізованими включеннями гранул та ферофосфор із вмістом фосфору 25-26%. Гранули містять мідь і графіт і мають розмір 0,4-1,6 мм. Спосіб отримання антифрикційного матеріалу включає отримання гранул шляхом гранулювання першої суміші порошків, яка містить порошки заліза, графіту, міді та ферофосфору, формування і спікання отриманої шихти. Елемент вузла тертя включає несучий елемент з напеченим шаром антифрикційного матеріалу.

Винахід вирішує проблему створення антифрикційного матеріалу з високою механічною міцністю, зносостійкістю, низьким коефіцієнтом тертя. Результати комплексних випробувань довели, що стійкість елементів вузла тертя з напеченим шаром матеріалу «Романіт-Н» за винаходом в 5-10 разів вище стійкості бронзових чи бабітових виробів, які використовуються в даний час. Утворення на поверхні матеріалу розділових плівок знижує знос контактуючої пари у 7-8 разів. Споживачами продукції, виготовленої за допомогою матеріалу за винаходом є підприємства машинобудівної, вугільної, гірничодобувної та гірничо-збагачувальної, металургійної, нафто-газовидобувної промисловості та підприємства «Укрзалізниці».

Галузь застосуванняМашинобудування
Ступінь готовності до впровадженняСерійне виробництво