База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ПРИСТРІЙ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ПОВЕРХНІ ТРУБ
Номер патенту47812
Дата набуття чинності15.03.2005
Індекс МПКB08B 9/02, B08B 9/00
Дата подання заявки25.09.2001
ВинахідникМнухін Анатолій Григорович, Брюханов Олександр Михайлович, Насонов Сергій Володимирович, Чередніченко Вікторія Вікторівна, Меркулов Олег Миколайович, Ємельяненко Володимир Іванович, Горошко Ігор Петрович, Мнухін Владислав Анатольович
Власник патентуДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ПО БЕЗПЕЦІ РОБІТ В ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Реферат

Пристрій для очищення внутрішньої поверхні труб містить корпус і сколювачі, які закріплено по колу і з можливістю переміщення. Корпус виконаний порожнистим у вигляді циліндра й зрізаного конуса, причому з однією із основ циліндра сполучено більшу основу зрізаного конуса, а в інших основах циліндра й зрізаного конуса виконані отвори для підведення і відведення води. Внутрішню частину конуса виконано у вигляді секцій кола різного радіуса, а на зовнішній поверхні конуса виконані отвори для встановлення сколювачів, які виконані у вигляді штирів, закріплених у кожній секції корпуса попарно й взаємно підпружинених. Штирі кожної пари повернуто на деякий кут щодо штирів іншої пари в площині, перпендикулярній осі корпуса, причому в кожній секції встановлені дві пари взаємно перпендикулярних штирів, а у верхню основу циліндричної частини корпуса вмонтовано електродну систему.

Формула
Технічний результат

Комплекс винаходів відноситься до технологічних процесів, що реалізують способи очищення порожнистих виробів різної форми, зокрема трубопроводів, від відкладень електрогідравлічним способом і його можна використовувати в гірничій промисловості, металургійному виробництві, комунальному господарстві тощо.

Винаходи використовувались для очистки внутрішніх поверхонь забруднених вертикальних водовідливних трубопроводів довжиною 470 та 520 метрів, що прокладені в свердловинах шахт ім. Войкова та "Міусинська", що ліквідуються.

Пристрої за винаходами забезпечили високу ефективність очистки, що надало можливість відновити прохідний перетин трубопроводу зі 100 мм до початкових 250 мм.

Галузь застосуванняГірнича та металургійна промисловість
Ступінь готовності до впровадженняДКР