База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ЕЛЕКТРОДНА СИСТЕМА ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ПОВЕРХНІ ТРУБОПРОВОДІВ ВІД ВІДКЛАДЕНЬ
Номер патенту54830
Дата набуття чинності15.08.2005
Індекс МПКB08B 9/02
Дата подання заявки22.04.2002
ВинахідникБрюханов Олександр Михайлович, Мнухін Анатолій Григорович, Насонов Сергій Володимирович, Ємельяненко Володимир Іванович, Горошко Ігор Петрович,
Власник патентуДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Реферат

Електродна система для очищення внутрішньої поверхні трубопроводів від відкладень містить з'єднані з генератором імпульсних струмів коаксіально розташовані основні електроди, розділені трубчастим ізолятором, на частині поверхні якого закріплений проміжний електрод. Торцева частина основного зовнішнього і одна з торцевих частин проміжного електродів мають чашоподібну форму і однаковий діаметр і відокремлені одна від одної ізолятором, а обладнаний наконечником торець другого основного електрода і друга торцева частина проміжного електрода мають також чашоподібну форму і однаковий діаметр і розділені ізолятором. Діаметр торцевої частини основного зовнішнього електрода більший діаметра наконечника внутрішнього основного електрода.

Формула
Технічний результат

Комплекс винаходів відноситься до технологічних процесів, що реалізують способи очищення порожнистих виробів різної форми, зокрема трубопроводів, від відкладень електрогідравлічним способом і його можна використовувати в гірничій промисловості, металургійному виробництві, комунальному господарстві тощо.

Винаходи використовувались для очистки внутрішніх  поверхонь забруднених вертикальних водовідливних трубопроводів довжиною 470 та 520 метрів, що прокладені в свердловинах  шахт ім. Войкова та "Міусинська", що ліквідуються.

Пристрої за винаходами забезпечили високу ефективність очистки, що надало можливість відновити прохідний перетин трубопроводу зі 100 мм до початкових 250 мм.

Галузь застосуванняГірнича та металургійна промисловість
Ступінь готовності до впровадженняДКР