База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ПРИСТРІЙ ДЛЯ МЕХАНІЧНОЇ ОБРОБКИ КРУПНИХ ФРАКЦІЙ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОКСУ
Номер патенту73879
Дата набуття чинності15.09.2005
Індекс МПКB07B 1/28, C21B 5/00
Дата подання заявки17.02.2004
ВинахідникЯрошевський Станіслав Львович, Риженков Олександр Миколайович, Ковальов Анатолій Іванович, Замуруєв Валерій Михайлович, Попов Валерій Євгенович, Хлапонін Микола Семенович, Залевський Михайло Олексійович, Кузін Андрій Вікторович
Власник патентуЗАТ "ДОНЕЦЬКСТАЛЬ - МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД"
Реферат

Винахід належить до чорної металургії, зокрема до устатковання коксохімічного та доменного виробництва. Пристрій містить бункер для коксу та встановлений в його нижній частині похилий двоярусний вібраційний грохот, а між ними розміщено одноярусний вібраційний грохот, нахилений під кутом 5-25° до горизонту. Від одноярусного вібраційного грохоту до верхньої частини бункера коксу встановлено скіповий підйомник та поворотний клапан. Застосування пристрою дозволить скоротити питому витрату коксу на виплавку чавуну та підвищити продуктивність доменної печі.

Формула
Технічний результат

В основу винаходу поставлена задача удосконалення пристрою для механічної обробки крупних фракцій металургійного коксу. Пристрій дозволяє безпосередньо перед завантаженням в скіп коксу вилучити з нього фракцію +80 (±10)мм, піддати її додатковій механічній обробці, відсіяти утворений дріб’язок розміром менше 30 (±10)мм і в результаті цього виключити попадання крупної фракції коксу у доменну піч та дріб’язку, який виникає після її роздроблення.

Галузь застосуванняЧорна металургія
Ступінь готовності до впровадженняТехнічне рішення