База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ЛІНІЯ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАЛІЗОВМІСНИХ БРИКЕТІВ НА ОСНОВІ ВІДХОДІВ МЕТАЛУРГІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Номер патенту74459
Дата набуття чинності15.12.2005
Індекс МПКC22B1/24, C23G5/04
Дата подання заявки06.02.2004
ВинахідникКрівченко Юрій Сергійович, Бичков Сергій Васильович, Банніков Юрій Григорович, Степанов Максим Федотович, Шишняк Юрій Трохимович
Власник патентуУкраїнський державний інститут по проектуванню металургійних заводів
Реферат

Винахід відноситься до чорної металургії, зокрема до устаткування для очистки та брикетування прокатної окалини. Лінія для виготовлення залізовмісних брикетів на основі відходів металургійного виробництва містить систему підготування шихти, вилучення залізовмісного матеріалу з окалиномасловмісних шламів прокатних цехів, систему регенерації масла та формування брикету. Лінія дозволяє переробляти шлами відстійників прокатних цехів з окалиною розміром до 0,002 мм та вмістом масла до 15-17 %.

Формула
Технічний результат

Технічні рішення стосуються утилізації дрібнофракційних залізовмісних відходів металургійного виробництва, зокрема замасленої окалини відстійників прокатних цехів, шляхом виготовлення залізовмісних брикетів, які використовуються як додаткова сировина для доменного та сталеплавильного виробництва.

Брикети мають заданий склад, вони стійкі до руйнування. Крім того, у процесі їх отримання, виготовляється мінеральне масло середньої в‘язкості, яке придатне для подальшого використання.

Отримані за цією технологією залізовмісні брикети використовуються при виробництві сталі та чавуну як добавка до шихти і дозволяють знизити кількість дорогих компонентів, що застосовуються у металургійному процесі (брухт чорних металів, окатиші, кокс, вапняк та ін.).

Галузь застосуванняЧорна металургія
Ступінь готовності до впровадженняСерійне виробництво