База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
КОМПЛЕКС ДЛЯ ЕЛЕКТРОГІДРОІМПУЛЬСНОГО РУЙНУВАННЯ МІЦНИХ МОНОЛІТНИХ ОБ'ЄКТІВ ПІД ВОДОЮ
Номер патенту76299
Дата набуття чинності17.07.2006
Індекс МПКE21C 37/18, E21C 50/00
Дата подання заявки05.08.2004
ВинахідникВовченко Олександр Іванович, Швець Іван Софронович, Кузьменков Микола Іванович, Блінцов Володимир Степанович, Бова Олександр Васильович, Різун Анатолій Романович, Голень Юрій Володимирович
Власник патентуІнститут імпульсних процесів і технологій НАН України
Реферат

Винахід належить до галузі підводного руйнування міцних монолітних об'єктів, зокрема родовищ корисних копалин. Комплекс для електрогідроімпульсного руйнування міцних монолітних об'єктів на дні моря базується на плавзасобі. До складу комплексу входять генератор імпульсних струмів, система керування, а також розміщені під водою відеокамера, електродна система, пристрій для буріння шпуру, несуча ферма. Ферма встановлена з можливістю переміщення у вертикальній і повороту на 180 градусів у горизонтальній площинах в опорі, яка закріплена на плавзасобі. Пристрій буріння шпуру й електродна система установлені на несучій фермі з можливістю вертикального переміщення по її напрямних. На надводній частині несучої ферми встановлені механізми переміщення пристрою буріння шпуру й електродної системи. Винахід сприяє ефективному руйнуванню високоміцних відкладень завдяки тому, що після буріння шпуру пристрій буріння піднімається догори, ферма розвертається на 180 градусів і безпосередньо в шпур вводиться електрод, через який здійснюють один чи декілька розрядів.

Формула
Технічний результат

Винахід відноситься для пристроїв для руйнування монолітних об‘єктів і призначений для здійснення підводно-технічних робіт при днопоглиблювальних операціях.

В основу винаходу покладене завдання підвищити ефективність процесу руйнування міцних монолітних об‘єктів під водою за рахунок удосконалення вузлів комплексу, механізації процесів буріння, постановки електродів у шпури, що забезпечить збільшення глибини розпушування міцних скельних порід і, у свою чергу, підвищить продуктивність днопоглиблювальних робіт.

Практичне застосування розробки забезпечить безальтернативне ефективне проведення днопоглиблювальних робіт в безпосередній близькості до припортових споруд, кабелів, трубопроводів, а також при проведенні робіт на глибинах більше 15 метрів і при міцності розроблювальних ґрунтів більше 40 МПа.

На акваторіях портів м. Севастополя та Кримського узбережжя відсоткове відношення об‘ємів ґрунтів з міцністю більше 40 МПа складає 80%. Тому прогнозований об‘єм днопоглиблювальних робіт лише в Камишовій бухті м. Севастополя складає до 220 тис.м3.

Галузь застосуванняПідводно-технічні роботи
Ступінь готовності до впровадженняДослідне виробництво