База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
МОДУЛЬНИЙ ЕНДОПРОТЕЗ КОЛІННОГО СУГЛОБА
Номер патенту79951
Дата набуття чинності10.08.2007
Індекс МПКA61F 2/38
Дата подання заявки01.07.2004
ВинахідникВирва Олег Євгенович, Лук'янченко Володимир Вікторович, Шевченко Ігор Володимирович, Бурлака Віктор Володимирович, Головіна Яніна Олександрівна, Дворецький Ігор Миколайович
Власник патентуТОВ "ІНМАЙСТЕРС"
Реферат

Винахід належить до медичної техніки. Ендопротез містить опозитно розташовані одна від одної ніжки стегна і гомілки з виконаними в них бічними отворами під кісткові штифти, а також розміщені на ніжках циліндричні наконечники, з'єднані між собою кріпильними гвинтами. Ендопротез додатково має дві дугоподібні пластини, одна з яких закріплена знімно на наконечнику ніжки стегна, а друга - на наконечнику ніжки гомілки. Зазначені пластини консольно розташовані над відповідними ніжками і виконані з наскрізними направляючими отворами для свердла, співвісно розміщеними бічним отворам ніжок. Модульний ендопротез колінного суглоба створює можливість співвісного розташування штифтів кісток стегна та гомілки з відповідними ніжками ендопротеза в процесі з'єднання їх один з одним, виключає розхитування в них отворів під штифти і підвищує експлуатаційну надійність його використання.

Формула
Технічний результат

Завдання даного винаходу полягає в розробці модульного ендопротеза колінного суглоба, що створює можливість співвісного розташування штифтів кісток стегна і гомілки з відповідними ніжками ендопротеза в процесі з'єднання їх один з одним, а, отже, виключає, за рахунок цього, позацентрове навантаження на зазначені кістки та розхитування в них отворів і підвищує, таким чином, експлуатаційну надійність його використання.

Галузь застосуванняМедицина, травматологія, ортопедія
Ступінь готовності до впровадженняДослідний зразок