База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
МОНТАЖНИЙ НАКИДНИЙ УНІВЕРСАЛЬНИЙ КЛЮЧ
Номер патенту81524
Дата набуття чинності10.01.2008
Індекс МПКB25B 13/00
Дата подання заявки17.02.2006
ВинахідникБабенко Анатолій Миколайович, Старченко Олег Віталійович, Бєлов Сергій В
Власник патентуХАРКІВСЬКЕ ДЕРЖАВНЕ АВІАЦІЙНЕ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО ХДАВП
Реферат

Винахід належить до ручних інструментів. Монтажний накидний універсальний ключ містить рукоятку, один кінець якої виконаний у вигляді напівкруглого нерухомого притискача, і гак, що містить робочу частину і з’єднувальну частину. Остання виконана у вигляді вилки, гак шарнірно закріплений на рукоятці за допомогою з’єднувального елемента з можливістю переміщення уздовж рукоятки. Робочі поверхні гака виконані у вигляді прямолінійних граней, розташованих під тупим кутом одна до одної. Робочі поверхні гака і нерухомого притискача містять зубці. В рукоятці, на рівній відстані один від одного, виконані отвори з можливістю розміщення в них з’єднувального елемента гака. Перший отвір розташований біля нерухомого притискача. Відстань між отворами дорівнює довжині грані гака. На робочій частині гака виконаний принаймні один скіс. Мінімальна товщина робочої частини гака не менше товщини робочої поверхні притискача. Технічним результатом є розширення функціональних можливостей при збільшенні терміну дії ключа.

Формула
Технічний результат

Винахід відноситься до ручного інструменту для збирання і розбирання нарізних з‘єднань деталей та вузлів та може бути використаний у різних галузях народного господарства.

 Інструмент за новим технічним рішенням відрізняється спрощеною конструкцією та збільшеною функціональністю, дає можливість роботи з гайками у важкодоступних місцях і на площині. Подовжується також термін служби інструменту.

Винахід може бути використаний підприємствами практично усіх галузей промисловості, транспорту та всією мережею автосервісу.

Використання винаходу дозволить скласти конкуренцію імпортним аналогам за рахунок більшої функціональності ключа, збільшення терміну його використання та забезпечить вітчизняні підприємства якісним, функціональним та недорогим інструментом.

Галузь застосуванняМашинобудування
Ступінь готовності до впровадженняДослідне виробництво