База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
N-АРИЛАЛКІНІЛКАРБАМАТИ ТА ЇХ ЦИКЛІЧНІ ІЗОМЕРИ, ЯКІ ВИЯВЛЯЮТЬ ПРОТИСУДОМНУ АКТИВНІСТЬ
Номер патенту82566
Дата набуття чинності25.04.2008
Індекс МПКC07C 271/26 (2008.01), A61K 31/27 (2006.01), C07C 271/28 (2008.01)
Дата подання заявки05.05.2006
ВинахідникБіденко Галина Віталіївна; Гудима Андрій Олегович; Лозинський Мирон Онуфрійович; Громов Леонід Олександрович; Сироватська Лідія Павлівна; Ємельянова Оксана Іванівна; Овінова Галина Василівна; Євтушенко Ольга Олександрівна
Власник патентуІнститут органічної хімії HАH України, Інститут фармакології та токсикології академії медичних наук України
Реферат

Винахід належить до органічної хімії, а саме до N-арилалкінілкарбаматів та їх циклічних ізомерів загальної формули:

,

де: R = H, , (І)

R = H, , (II)

,

R = -CH3, ,(III)

які мають протисудомну активність і можуть знайти використання в медицині як активна субстанція для створення потенційно нових лікарських засобів для лікування епілепсії.

Протисудомну активність сполук досліджували на двох моделях судомних станів: коразолові судоми та МЕШ (максимальний електрошок). Досліди проведені на статевозрілих білих мишах при внутрішньочеревинному введенні емульсії сполук з розрахунку 0,1 мл на 10 г маси. Нейротоксичність та протисудомну активність вивчали через 1 рік після введення сполук. Для порівняння були використані відомі протиепілептичні засоби, такі як фенітоїн, карбамазепін, вальпроат, етосуксимід, клоназепам, фелбамат. Підсумки зведені у таблиці №1.

Формула
Технічний результат

Задачею винаходу є пошук нових хімічних сполук, що мають протисудомну активність та створення на їх основі більш ефективних та безпечних лікарських засобів.

Галузь застосуванняОрганічна хімія