База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ПОБУТОВИЙ ФІЛЬТР ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ
Номер патенту85792
Дата набуття чинності25.02.2009
Індекс МПКB01D 63/10, B01D 27/00, B01D 39/00, C02F 1/44
Дата подання заявки17.10.2007
ВинахідникГончарук Владислав Володимирович, Шарафутдінов Альфред Мінгазович, Мамченко Олексій Володимирович, Кучерук Дмитро Дмитрович, Швиденко Віктор Зиновійович
Власник патентуІнститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України
Реферат

Винахід належить до галузі підготовки питної води, а саме до апаратів для очищення води з одержанням високоякісної питної води, й може бути використаний в побутових умовах, наприклад для сільських населених пунктів. Побутовий фільтр містить корпус із коаксіально встановленими патронним фільтром і мембранним елементом, обладнаний кришкою із каналами та патрубками підведення води, що очищується, відведення очищеної води й концентрату. Мембранний елемент розташований усередині патронного фільтра, додатково в кришці виконаний канал для відводу фільтрату, з'єднаний з порожниною, що відокремлює патронний фільтр від мембранного елемента. Також у крищці виконані порожнини, в яких встановлене джерело ультрафіолетового випромінювання, причому канали підведення вхідної води та відведення пермеату проходять крізь ці порожнини. Винахід забезпечує компактність конструкції фільтра, підвищення терміну служби мембран, а також якості питної води.

Формула
Технічний результат

В основу винаходу поставлене завдання вдосконалити конструкцію побутового фільтра шляхом зміни просторового розташування конструктивних елементів і додаткового введення джерела знезаражування, що забезпечило б збільшення терміну служби мембранного елемента за рахунок підвищення якості води, що надходить на мембрану, поліпшення компактності конструктивного виконання фільтра й підвищення якості питної води.

Галузь застосуванняОчищення води
Ступінь готовності до впровадженняТехнічний проект. Проведені випробування. Виготовлена мала серія фільтрів.