База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
МЕХАНІЧНИЙ БЕЗМУФТОВИЙ ПРЕС (ВАРІАНТИ)
Номер патенту87209
Дата набуття чинності25.06.2009
Індекс МПКB30B 15/00, B30B 1/26
Дата подання заявки22.10.2007
ВинахідникЗапорожченко Віталій Сергійович
Власник патентуСумський державний університет
Реферат

Механічний безмуфтовий прес складається зі станини, кривошипного вала, змонтованого у підшипникових опорах станини і зв'язаного з електродвигуном за допомогою маховика та гнучкого зв'язку, встановленої на кривошипі ексцентрикової втулки, яка має ексцентриситет, що дорівнює радіусу кривошипа, і охоплюється великою головкою шатуна, повзуна, розміщеного у вертикальних напрямних станини та з'єднаного із шатуном і зрівноважувачем повзуна, а також пересувного в осьовому напрямку засобу вмикання преса з приводом від прикріпленого до шатуна силового циліндра зі штоком. Новим у запропонованому пресі є те, що засіб вмикання виконаний у вигляді стержневого елемента, поздовжня вісь якого співпадає з віссю кривошипного вала, центральна частина розміщена з можливістю поздовжнього переміщення в наскрізному отворі в центрі ексцентрикової втулки, а кінцеві частини у вигляді виступів по черзі спряжені з відповідними заглибленнями на торці кривошипного вала або великої головки шатуна. Згідно з іншим варіантом заявленого винаходу до кінців заявленого стержневого елемента прикріплені фрикційні елементи, які по черзі знаходяться у контакті з торцевою поверхнею кривошипного вала або з внутрішньою поверхнею великої головки шатуна. Таке виконання винаходу забезпечує спрощення конструкції та зменшення металоємності системи безмуфтового вмикання механічного преса, що зменшує його вартість і підвищує надійність роботи.

Формула
Технічний результат

В основу винаходу поставлено завдання вдосконалення механічного преса шляхом введення конструктивних змін в систему безмуфтового вмикання, що дозволить спростити його конструкцію та зменшити металоємність.

Галузь застосуванняМашинобудування
Ступінь готовності до впровадженняРозроблено складальне та робочі креслення дослідної діючої моделі безмуфтового преса, яку виготовлено у металі.