База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ПРИСТРІЙ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ МОНОКРИСТАЛІВ ГРУПИ АIIВVI
Номер патенту87944
Дата набуття чинності25.08.2009
Індекс МПКC30B 15/20
Дата подання заявки17.07.2008
ВинахідникСуздаль Віктор Семенович, Єпіфанов Юрій Михайлович, Стрельніков Сергій Миколайович, Лалаянц Олександр Іванович, Воронкін Євгеній Федорович, Галкін Сергій Миколайович
Власник патентуІнститут сцинтиляційних матеріалів НАН України
Реферат

Винахід належить до галузі вирощування монокристалів. Пристрій для вирощування монокристалів групи AІІBVI містить тигель із розплавом, верхній і нижній нагрівачі й систему теплоізоляції, поміщені в охолоджувану ростову піч, регулятор потужності нагрівачів, з'єднаний з їх струмовводами, а також вузол переміщення тигля, що містить у собі з'єднаний з тиглем водоохолоджуваний шток, зв'язаний через черв'ячну передачу із двигуном вертикального переміщення тигля, блок управління двигуном і відліковий пристрій величини переміщення штока. У пристрій додатково уведений енкодер як відліковий пристрій, логічний блок і пристрій відображення інформації. Вхід енкодера з'єднаний з валом двигуна, вихід енкодера підключений до входу логічного блока, виходи якого з'єднані, відповідно, із входами регулятора потужності нагрівачів, пристроєм відображення інформації й блоком управління двигуном вертикального переміщення штока. Використання винаходу дозволяє забезпечити високу точність та відтворюваність реалізації оптимальних технологічних режимів та підвищити якість монокристалів.

Формула
Технічний результат

Використання винаходу дозволяє забезпечити високу точність та відтворюваність реалізації оптимальних технологічних режимів та підвищити якість монокристалів.

Галузь застосуванняВирощування монокристалів
Ступінь готовності до впровадженняДослідне виробництво