База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
МАЛОГАБАРИТНИЙ ДЕТЕКТОР ШВИДКИХ І ТЕПЛОВИХ НЕЙТРОНІВ
Номер патенту92193
Дата набуття чинності11.06.2008
Індекс МПКG01T 1/202 (2006.01)
Дата подання заявки11.10.2010
ВинахідникГриньов Борис Викторович, Рижиков Володимир Діомидович, Нагорна Людмила Лаврентіївна, Онищенко Геннадій Михайлович, Півень Леонід Олексійович
Власник патентуІнститут сцинтиляційних матеріалів НАН України
Реферат

Малогабаритний детектор швидких і теплових нейтронів. Винахід забезпечує створення малогабаритного детектора швидких і теплових нейтронів для переносних пошукових приладів виявлення радіоактивних матеріалів, що має підвищену ефективність реєстрації нейтронів, без використання систем, що уповільнюють.

Вказаний детектор містить датчик, виконаний на основі неорганічного сцинтилятора, оптично з'єднаного з фотодіодом, і блок попередньої обробки сигналу. Сцинтилятором є кристал силікату гадолінію або вольфрамату кадмію, що оптично з'єднаний з лавинним фотодіодом і розташований у свинцевому захисному екрані, а блок попередньої обробки сигналу містить в собі підсилювач-формувач сигналу й мікропроцесор з вбудованим аналого-цифровим перетворювачем.

Формула
Технічний результат

Винахід забезпечує створення малогабаритного детектора швидких і теплових нейтронів для переносних пошукових приладів виявлення радіоактивних матеріалів, що має підвищену ефективність реєстрації нейтронів, без використання систем, що уповільнюють.

Галузь застосуванняРеєстрація низькоенергетичних іонізуючих випромінювань
Ступінь готовності до впровадженняДослідне виробництво