База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
ПРИСТРІЙ ДЛЯ ФІЛЬТРАЦІЇ ОХОЛОДЖУЮЧОЇ ВОДИ ТРУБЧАСТОГО КОНДЕНСАТОРА ТУРБІНИ
Номер патенту94298
Дата набуття чинності26.04.2011
Індекс МПКB01D 35/02 (2006.01)
Дата подання заявки30.06.2009
ВинахідникХарахаш Олексій Кузьмич, Пасько Борис Іванович
Власник патентуХарахаш Олексій Кузьмич, Пасько Борис Іванович
Реферат

Винахід належить до систем охолоджування крупних енергоблоків ТЕС і АЕС з конденсаційними турбоагрегатами. Пристрій для фільтрації охолоджуючої води трубчастого конденсатора турбіни містить корпус, закріплений між підвідним і відвідним трубопроводами, всередині корпуса на осі встановлені з можливістю обертання фільтруючі ґрати, промивальний і скидний трубопроводи. Корпус оснащений знімним фланцем, ґрати утворюють порожнисте тіло відкрите з боку підвідного трубопроводу, з охоплюючою поверхнею з комірками для протоку охолоджуючої води, комірки розширені у бік потоку охолоджуючої води і у бік протікання промивальної води, поверхня ґрат закріплена до осі за допомогою обтічних пілонів, а вісь одним кінцем встановлена в підвішений підшипник, який закріплений до корпусу за допомогою обтічних пілонів, другий кінець осі через ущільнювач, знімний фланець і підшипник виведений за межі корпуса з можливістю приєднання приводу обертання, причому найбільший розмір комірки ґрат менше найменшого розміру отвору трубки конденсатора, а сумарний живий переріз комірок ґрат більше площі перерізу підвідного трубопроводу, площа перерізу відвідного трубопроводу більше площі перерізу підвідного трубопроводу, найменший зовнішній діаметр знімного фланця, більше найбільшого діаметра ґрат, причому промивальний трубопровід виконаний у вигляді обтічного з щілистими отворами колектора, так що щілина прилягає до поверхні ґрат і направлена назустріч коміркам ґрат, скидний трубопровід розташований нижче за рівень промивального і обладнаний розосередженими відбірниками. Винахід забезпечує підвищення стійкості енергопостачання, надійності і ефективності в процесі безупинної експлуатації конденсаційного парового агрегату.

Формула
Технічний результат

Задачею винаходу є підвищення стійкості енергопостачання, надійності і ефективності в процесі безупинної експлуатації конденсаційного парового агрегату.

Галузь застосуванняФыльтруюча техніка
Ступінь готовності до впровадженняТехнічний проект, серійний зразок
Додаткова інформація

Перемога в конкурсі Найкраща розробка пристрою для фільтрації технічної води для потреб ТЕС і АЕС.(м.Донецьк. ГО ТНТК «ДЕЗІНТЕГРАЦІЯ». 2011р.)